Amphenol Anytek OQ1812500300G
OQ1812500300G
Part No.:
OQ1812500300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1812500300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Green
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C