Amphenol Anytek OQ1812810300G
OQ1812810300G
Part No.:
OQ1812810300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1812810300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS 90DEG 3.5MM
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C