Amphenol Anytek OQ1853000000G
OQ1853000000G
Part No.:
OQ1853000000G
Datasheet:
ShinYuaOQ1853000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
NumberofPositions:
18
PositionsPerLevel:
18
Pitch:
0.200 (5.08mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Black
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C