Amphenol Anytek OQ1912800300G
OQ1912800300G
Part No.:
OQ1912800300G
Datasheet:
ShinYuaOQ1912800300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
19
PositionsPerLevel:
19
Pitch:
0.138 (3.50mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
Color:
Gray
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C