API Delevan Inc. P160-333KS
P160-333KS
Part No.:
P160-333KS
Datasheet:
ShinYuaP160-333KS.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 277MA 1.6 OHM SMD
Series:
P160
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
277 mA
Current-Saturation(Isat):
266mA
DCResistance(DCR):
1.6Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz