API Delevan Inc. P160-391KS
P160-391KS
Part No.:
P160-391KS
Datasheet:
ShinYuaP160-391KS.pdf
Description:
FIXED IND 390NH 1.873A 35MOHM SM
Series:
P160
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.873 A
Current-Saturation(Isat):
2.417A
DCResistance(DCR):
35mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz