API Delevan Inc. P160-682KS
P160-682KS
Part No.:
P160-682KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaP160-682KS.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 662MA 280MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Series:
P160
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
662 mA
Current-Saturation(Isat):
592mA
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
280mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz