API Delevan Inc. P160R-563KS
P160R-563KS
Part No.:
P160R-563KS
Datasheet:
ShinYuaP160R-563KS.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 213MA 2.7 OHM SMD
Series:
P160R
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
213 mA
Current-Saturation(Isat):
204mA
DCResistance(DCR):
2.7Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz