3M P25E-026S-TG
P25E-026S-TG
Part No.:
P25E-026S-TG
Manufacturer:
3M
Category:
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
ShinYuaP25E-026S-TG.pdf
Description:
CONN RCPT 26POS IDC 30AWG GOLD
Packaging:
Bulk
Series:
P25E
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
26
Pitch:
0.050 (1.27mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
MountingType:
Free Hanging (In-Line)
FasteningType:
Latch Lock/Eject Hooks
CableTermination:
IDC
WireType:
Ribbon Cable
WireGauge:
30 AWG