Amphenol SSI Technologies P51-100-A-N-I12-20MA
P51-100-A-N-I12-20MA
Part No.:
P51-100-A-N-I12-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-100-A-N-I12-20MA.pdf
Description:
SENSOR 100PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Absolute
OperatingPressure:
100PSI (689.48kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable 1'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C