Amphenol SSI Technologies P51-100-G-R-M12-20MA-000-000
P51-100-G-R-M12-20MA-000-000
Part No.:
P51-100-G-R-M12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-100-G-R-M12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G 4-20MA
PressureType:
Vented Gauge
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M12 x 1.0
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C