Amphenol SSI Technologies P51-100-S-M-M12-20MA-000-000
P51-100-S-M-M12-20MA-000-000
Part No.:
P51-100-S-M-M12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-100-S-M-M12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 100PSIS M10 4-20 MA
PressureType:
Sealed Gauge
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M10 x 1.0
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C