Amphenol SSI Technologies P51-100-S-N-M12-20MA
P51-100-S-N-M12-20MA
Part No.:
P51-100-S-N-M12-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-100-S-N-M12-20MA.pdf
Description:
SENSOR 100PSIS 1.2 UNF 4-20 MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Sealed Gauge
OperatingPressure:
100PSI (689.48kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C