Amphenol SSI Technologies P51-1500-S-N-I36-20MA
P51-1500-S-N-I36-20MA
Part No.:
P51-1500-S-N-I36-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-1500-S-N-I36-20MA.pdf
Description:
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 4-20 MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Sealed Gauge
OperatingPressure:
1500PSI (10342.14kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable 3'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C