Amphenol SSI Technologies P51-15-A-G-I12-20MA-000-000
P51-15-A-G-I12-20MA-000-000
Part No.:
P51-15-A-G-I12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-15-A-G-I12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA
OperatingPressure:
15PSI (103.42kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/8 (3.18mm) NPT
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C