Amphenol SSI Technologies P51-15-G-N-P-20MA
P51-15-G-N-P-20MA
Part No.:
P51-15-G-N-P-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-15-G-N-P-20MA.pdf
Description:
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4-20MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Vented Gauge
OperatingPressure:
15PSI (103.42kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Packard, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C