Amphenol SSI Technologies P51-2000-A-B-I12-20MA-000-000
P51-2000-A-B-I12-20MA-000-000
Part No.:
P51-2000-A-B-I12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-2000-A-B-I12-20MA-000-000.pdf
ProductStatus:
Active
OperatingPressure:
2000PSI (13789.51kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/8 (3.18mm) NPT
TerminationStyle:
Cable 1'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C