Amphenol SSI Technologies P51-2000-A-P-P-20MA-000-000
P51-2000-A-P-P-20MA-000-000
Part No.:
P51-2000-A-P-P-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-2000-A-P-P-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 2000PSI M20-1.5 6G 4-20MA
ProductStatus:
Active
OperatingPressure:
2000PSI (13789.51kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M20 x 1.5
TerminationStyle:
Packard, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C