Amphenol SSI Technologies P51-2000-S-N-D-20MA
P51-2000-S-N-D-20MA
Part No.:
P51-2000-S-N-D-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-2000-S-N-D-20MA.pdf
Description:
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 4-20MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Sealed Gauge
OperatingPressure:
2000PSI (13789.51kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Deutsch, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C