Amphenol SSI Technologies P51-200-A-F-I12-20MA-000-000
P51-200-A-F-I12-20MA-000-000
Part No.:
P51-200-A-F-I12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-200-A-F-I12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA
ProductStatus:
Active
OperatingPressure:
200PSI (1378.95kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
Cable 1'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C