Amphenol SSI Technologies P51-200-A-N-P-20MA
P51-200-A-N-P-20MA
Part No.:
P51-200-A-N-P-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-200-A-N-P-20MA.pdf
Description:
SENSOR 200PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA
ProductStatus:
Obsolete
OperatingPressure:
200PSI (1378.95kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Packard, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C