Amphenol SSI Technologies P51-200-A-R-MD-20MA-000-000
P51-200-A-R-MD-20MA-000-000
Part No.:
P51-200-A-R-MD-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-200-A-R-MD-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G 4-20MA
ProductStatus:
Active
OperatingPressure:
200PSI (1378.95kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M12 x 1.0
TerminationStyle:
MD, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C