Amphenol SSI Technologies P51-200-S-Z-M12-20MA-000-000
P51-200-S-Z-M12-20MA-000-000
Part No.:
P51-200-S-Z-M12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-200-S-Z-M12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA
ProductStatus:
Active
PressureType:
Sealed Gauge
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C