Amphenol SSI Technologies P51-3000-A-F-D-5V-000-000
P51-3000-A-F-D-5V-000-000
Part No.:
P51-3000-A-F-D-5V-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-3000-A-F-D-5V-000-000.pdf
Description:
SENSOR 3000PSI 1/4-18 NPT 1-5V
ProductStatus:
Active
PressureType:
Absolute
OutputType:
Analog Voltage
Output:
1 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
Deutsch, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C