Amphenol SSI Technologies P51-3000-A-N-I36-5V
P51-3000-A-N-I36-5V
Part No.:
P51-3000-A-N-I36-5V
Datasheet:
ShinYuaP51-3000-A-N-I36-5V.pdf
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Absolute
OperatingPressure:
3000PSI (20684.27kPa)
OutputType:
Analog Voltage
Output:
1 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable 3'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C