Amphenol SSI Technologies P51-3000-A-S-MD-20MA-000-000
P51-3000-A-S-MD-20MA-000-000
Part No.:
P51-3000-A-S-MD-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-3000-A-S-MD-20MA-000-000.pdf
ProductStatus:
Active
PressureType:
Absolute
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Female - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
MD, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C