Amphenol SSI Technologies P51-3000-S-AF-I12-20MA-000-000
P51-3000-S-AF-I12-20MA-000-000
Part No.:
P51-3000-S-AF-I12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-3000-S-AF-I12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 3000PSIS 9/16 UNF 4-20 MA
ProductStatus:
Active
PressureType:
Sealed Gauge
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 9/16 (14.29mm) UNF
TerminationStyle:
Cable 1'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C