Amphenol SSI Technologies P51-300-A-N-M12-5V
P51-300-A-N-M12-5V
Part No.:
P51-300-A-N-M12-5V
Datasheet:
ShinYuaP51-300-A-N-M12-5V.pdf
Description:
SENS 300PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Absolute
OutputType:
Analog Voltage
Output:
1 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C