Amphenol SSI Technologies P51-300-G-C-P-20MA-000-000
P51-300-G-C-P-20MA-000-000
Part No.:
P51-300-G-C-P-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-300-G-C-P-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 4-20MA
ProductStatus:
Active
PressureType:
Vented Gauge
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M12 x 1.5
TerminationStyle:
Packard, 3 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C