Amphenol SSI Technologies P51-300-G-M-M12-5V-000-000
P51-300-G-M-M12-5V-000-000
Part No.:
P51-300-G-M-M12-5V-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-300-G-M-M12-5V-000-000.pdf
Description:
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G 1-5V
ProductStatus:
Active
PressureType:
Vented Gauge
OutputType:
Analog Voltage
Output:
1 V ~ 5 V
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - M10 x 1.0
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C