Amphenol SSI Technologies P51-300-S-N-M12-20MA
P51-300-S-N-M12-20MA
Part No.:
P51-300-S-N-M12-20MA
Datasheet:
ShinYuaP51-300-S-N-M12-20MA.pdf
Description:
SENSOR 300PSIS 1.2 UNF 4-20 MA
ProductStatus:
Obsolete
PressureType:
Sealed Gauge
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C