Amphenol SSI Technologies P51-50-G-W-M12-20MA-000-000
P51-50-G-W-M12-20MA-000-000
Part No.:
P51-50-G-W-M12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-50-G-W-M12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA
PressureType:
Vented Gauge
OperatingPressure:
50PSI (344.74kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/8 (3.18mm) NPT
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C