Amphenol SSI Technologies P51-50-S-Z-M12-20MA-000-000
P51-50-S-Z-M12-20MA-000-000
Part No.:
P51-50-S-Z-M12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-50-S-Z-M12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20 MA
PressureType:
Sealed Gauge
OperatingPressure:
50PSI (344.74kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
M12, 4 Pin
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C