Amphenol SSI Technologies P51-750-A-G-I12-20MA-000-000
P51-750-A-G-I12-20MA-000-000
Part No.:
P51-750-A-G-I12-20MA-000-000
Datasheet:
ShinYuaP51-750-A-G-I12-20MA-000-000.pdf
Description:
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT 4-20MA
OperatingPressure:
750PSI (5171.07kPa)
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
8V ~ 30V
PortSize:
Male - 1/8 (3.18mm) NPT
TerminationStyle:
Cable 1'
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C