Pulse Electronics Power PA2004NL
PA2004NL
Part No.:
PA2004NL
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
Category:
Pulse Transformers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPA2004NL.pdf
Description:
PULSE XFMR 1:1:1 437UH
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
TransformerType:
Inductance:
437µH
ET(Volt-Time):
20VµS
TurnsRatio-Primary:Secondary:
1:1:1
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.340 L x 0.265 W (8.64mm x 6.73mm)
Height-Seated(Max):
0.140 (3.56mm)