SICK, Inc. PBS-RP015SN1SS0NMA0Z
PBS-RP015SN1SS0NMA0Z
Part No.:
PBS-RP015SN1SS0NMA0Z
Datasheet:
PBS-RP015SN1SS0NMA0Z.pdf
OutputType:
Analog Current, PNP
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
15V ~ 35V
PortSize:
Female - 1/4 (6.35mm) NPT
OperatingTemperature:
-20°C ~ 85°C