SICK, Inc. PBT-RP100SN1SS0VLC0Z
PBT-RP100SN1SS0VLC0Z
Part No.:
PBT-RP100SN1SS0VLC0Z
Datasheet:
PBT-RP100SN1SS0VLC0Z.pdf
Description:
SEN PRESS 0-100PSI
OperatingPressure:
100PSI (689.48kPa)
OutputType:
Analog Voltage
Output:
0 V ~ 10 V
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 35V
PortSize:
Female - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
Connector
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
0°C ~ 80°C