SICK, Inc. PBT-RP200SN1SS0ALA0Z
PBT-RP200SN1SS0ALA0Z
Part No.:
PBT-RP200SN1SS0ALA0Z
Datasheet:
PBT-RP200SN1SS0ALA0Z.pdf
Description:
SEN PRESS 0-200 PSI
OperatingPressure:
200PSI (1378.95kPa)
OutputType:
Analog Current
Output:
4 mA ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 35V
PortSize:
Female - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
Connector
MaximumPressure:
OperatingTemperature:
0°C ~ 80°C