Susumu PCMB063T-4R7MS
PCMB063T-4R7MS
Part No.:
PCMB063T-4R7MS
Manufacturer:
Susumu
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPCMB063T-4R7MS.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PCMB
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
5.5 A
Current-Saturation(Isat):
10A
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
40mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
100 kHz