Susumu PCMB103T-8R2MS
PCMB103T-8R2MS
Part No.:
PCMB103T-8R2MS
Manufacturer:
Susumu
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPCMB103T-8R2MS.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 5A 45 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PCMB
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
5 A
Current-Saturation(Isat):
8.5A
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
45mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
InductanceFrequency-Test:
100 kHz