Pulse Electronics Network PE-68864NL
PE-68864NL
Part No.:
PE-68864NL
Manufacturer:
Pulse Electronics Network
Category:
Pulse Transformers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPE-68864NL.pdf
Description:
XFRMR 1CT:2CT/1:1 1.2/1.2MH SMD
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
TransformerType:
T1/E1 (Dual)
Inductance:
1.2mH, 1.2mH
ET(Volt-Time):
TurnsRatio-Primary:Secondary:
1CT:2CT, 1:1
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.675 L x 0.456 W (17.15mm x 11.58mm)
Height-Seated(Max):
0.340 (8.64mm)