Yageo PF1206FRF070R01L
PF1206FRF070R01L
Part No.:
PF1206FRF070R01L
Datasheet:
ShinYuaPF1206FRF070R01L.pdf
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.033 (0.85mm)