Riedon PFC10-430RF1
PFC10-430RF1
Part No.:
PFC10-430RF1
Datasheet:
ShinYuaPFC10-430RF1.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 1% 25W PFC10
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
25W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.472 L x 0.323 W (12.00mm x 8.20mm)
Height-Seated(Max):
0.041 (1.05mm)