Sumida America Components Inc. PFC2225BNP-451
PFC2225BNP-451
Part No.:
PFC2225BNP-451
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaPFC2225BNP-451.pdf
Description:
CMC 450UH 10A 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
PFC
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
450 µH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
10A
DCResistance(DCR)(Max):
8.5mOhm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.984 L x 0.787 W (25.00mm x 20.00mm)
Height(Max):
1.063 (27.00mm)