KEMET PHE450HK3680JR17T0
PHE450HK3680JR17T0
Part No.:
PHE450HK3680JR17T0
Manufacturer:
KEMET
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaPHE450HK3680JR17T0.pdf
Description:
CAP FILM 680PF 5% 250VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PHE450
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
180V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)