KEMET PHE450KK3470JR05
PHE450KK3470JR05
Part No.:
PHE450KK3470JR05
Datasheet:
ShinYuaPHE450KK3470JR05.pdf
Description:
CAP FILM 470PF 5% 400VDC RADIAL
Packaging:
Box
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)