TE Connectivity Laird PLC1296N
PLC1296N
Part No.:
PLC1296N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PLC1296N.pdf
Description:
RF ANT 133MHZ YAGI N CONN 75
Packaging:
Bulk
Series:
PLC
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
133MHz
FrequencyRange:
129MHz ~ 137MHz
AntennaType:
Yagi, 6-Element
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
7.1dBd
Power-Max:
400 W