TE Connectivity Laird PLC1426N
PLC1426N
Part No.:
PLC1426N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaPLC1426N.pdf
Description:
RF ANT 146MHZ YAGI N FEM BRK 70
Packaging:
Bulk
Series:
PLC
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
146MHz
FrequencyRange:
142MHz ~ 150MHz
AntennaType:
Yagi, 6-Element
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
7.1dBi
Power-Max:
400 W