TE Connectivity Laird PLC1506N
PLC1506N
Part No.:
PLC1506N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaPLC1506N.pdf
Description:
RF ANT 154MHZ YAGI N FEM BRK 66
Packaging:
Bulk
Series:
PLC
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
154MHz
FrequencyRange:
150MHz ~ 158MHz
AntennaType:
Yagi, 6-Element
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
Gain:
7.1dBi
Power-Max:
400 W