TE Connectivity Laird PLC1509N
PLC1509N
Part No.:
PLC1509N
Datasheet:
ShinYuaPLC1509N.pdf
Description:
RF ANT 154MHZ YAGI N FEM 144
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
154MHz
FrequencyRange:
150MHz ~ 158MHz
AntennaType:
Yagi, 9-Element
Gain:
11.1dBi
Power-Max:
400 W